Dzień Praw Dziecka

20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka dlatego w naszym przedszkolu odbyły się rozmowy i zajęcia na temat praw dzieci, dyskusje o ich potrzebach oraz roli rodziców i opiekunów. Przedszkolaki poznały swoje prawa i wspólnie wykonały plakat ilustrujący wybrane prawa dzieci np. prawo do miłości, prawo do nauki, prawo do zabawy i wypoczynku,prawo do bezpieczeństwa.

Święto Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia
Dziś przedszkolaki dowiedziały się skąd pochodzi pluszowy miś, dzieci zostały zaproszone do wspólnych zabaw ze swoimi maskotkami, wykonały prace plastyczną: misiowe medale, które podarował im kolega z grupy Iruś.  Ten wyjątkowy dzień był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwie, że mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami.

Dzień Seniora

Wspaniały występ dzieci z okazji Dnia Seniora
Najważniejszym celem tego spotkania było  budowanie systemu wartości dzieci tak, aby były wrażliwe na los osób starszych, umiały dostrzec rolę seniorów w rodzinie i społeczeństwie oraz potrafiły i chciały nieść im pomoc.

?Piękny uśmiech mam bo o zęby dbam?
Głównym celem konkursu było promowanie i upowszechnianie wśród dzieci zasad higieny jamy ustnej z uwzględnieniem właściwego odżywiania.

Dzień Postaci z Bajek

Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji w naszym przedszkolu odbyłsię mini Bal Postaci z Bajek. Dzieci w tym wyjątkowym dniu przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Jednak najważniejszym celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane.

Dzień Kundelka

WIELKA ZBIÓRKA KARMY!
W NASZYM PRZEDSZKOLU TRWA ZBIÓRKA KARMY I ARTYKUŁÓW DLA PIESKÓW ZE SCHRONISKA W BORKU WSZYSKICH KTÓRZY MOGĄ POMÓC PROSIMY O PRZYŁĄCZENIE SIĘ DO AKCJI, KTORA TRWA DO 27.10.2023r. DZIĘKUJEMY

Wizyta Pani Stomatolog

Celem wizyty była pogadanka na temat ważności i konieczności dbania o higienę jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizytą u dentysty, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych

Poznajemy postać Mikołaja Kopernika

550 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika była okazją do przeczytania fragmentów książki Wandy Chotomskiej "Dzieci pana astronoma". Nasze przedszkolaki fantastycznie włączyły się zabawy plastyczne i doświadczenia fizyczne wokół odkrycia kopernikańskiego. Dziekujemy Pani Tereni i Pani Anetce z Biblioteki Pedagogicznej za fantastyczne zajęcia.

Grób Nieznanego Żołnierza

Tuż przec święten Wszystkich Świętych, przedszkolaki wyruszyły na spacer na grób Nieznanego Żołnierza, aby zapalić znicze. Celem spaceru było oddanie hołdu żołnierzowi, który zginął w walce oraz zapalenie zniczy na jego grobie.